PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

 • Analizy i komentarze

  Słaby tydzień notowań oleistych

  W piątek na światowych giełdach ponownie spadły ceny kontraktów na oleiste. Rzepak po zniżce o 4,25 euro niebezpiecznie zbliżył się do granicy 400 euro i na koniec sesji kosztował 401,25 euro/t.

 • Inne hodowle

  Zawód bacy i juhasa przeżywa renesans

  Aż 121 osób z całej Polski zgłosiło się na organizowany na Podhalu kurs bacy i juhasa. Taka ilość przerosła oczekiwania organizatorów, którzy przyjęli 68 adeptów sztuki pasterskiej. Kurs rusza 7 kwietnia.

 • Technika rolnicza

  Tolmet Simply- kompaktowa talerzówka w dobrej cenie

  Kompaktowe brony talerzowe do tej pory oferowano zwykle w większych szerokościach roboczych co pociągało za sobą konieczność posiadania mocniejszego traktora. Dla właścicieli mniejszych ciągników ciekawą ofertę ma obecnie firma Tolmet...

 • Polska

  Małopolskie: Konkurs na najpiękniejszą i najbardziej nowatorską wieś

  45 tys. zł otrzymają małopolskie wsie, które zwyciężą w konkursie na najpiękniejszą i najbardziej nowatorską miejscowość. Ogłosił go w piątek samorząd regionu.

 • Trzoda chlewna

  ARR: Eksport wieprzowiny w I wzrósł rdr o 17 proc.

  Eksport wieprzowiny w styczniu w Polsce wzrósł rdr o 17 proc. do 117 mln euro - podała Agencja Rynku Rolnego w opracowaniu.

 • Analizy i komentarze

  Szybkie i lekkie sprzątanie w oborach uwięziowych

  Usuwanie odchodów zwykle jest jednym z najbardziej pracochłonnych zajęć związanych z utrzymywaniem bydła. W przypadku krów mlecznych jedynie udój oraz żywienie pochłaniają większe nakłady pracy. Dlatego ważne jest stosowanie systemów...

 • Ochrona roślin

  Ochrona zbóż w terminie T1 - i na tym koniec?

  Zadowalające plonowanie wymagającej pszenicy ozimej przy mniejszych nakładach ponoszonych na zabiegi ochrony to życzenie każdego plantatora. Naukowcy sprawdzili, czy rozwiązanie polegające na ograniczeniu ochrony tylko do jednego zabiegu w...

 • Serwis, części, osprzęt

  Ile kosztuje naprawa common rail?

  Poprawne funkcjonowanie kluczowych elementów w układzie common rail to podstawa niezawodności pracy maszyny. Niestety, wszystko ma swoją trwałość i w końcu trzeba będzie się pogodzić z faktem konieczności dokonania remontu układu. Na...

 • Analizy i komentarze

  Ceny zbóż na świecie nadal spadają

  Wczoraj ponownie spadły ceny większości zbóż notowanych na światowych giełdach. Nieznacznie podrożała jedynie kukurydza na paryskiej giełdzie.

 • Analizy i komentarze

  Mocny spadek ceny canoli

  Na wczorajszej sesji notowań doszło do dużej przeceny kanadyjskiego rzepaku na giełdzie w Winnipeg. Cena spadła aż 2,7 proc.

 • Analizy i komentarze

  Na sejmowej komisji rolnictwa o hodowli i chowie bydła mlecznego

  Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, o problemach związanych z chowem i hodowlą bydła mlecznego mówili przedstawiciele MRiRW, PFHB i PM, naukowcy z SGGW, UP w Poznaniu, a także posłowie i zaproszeni goście.

 • Drób i jaja

  Japonia: 280 tys. kurczaków zostanie wybitych z powodu ptasiej grypy

  Z powodu epidemii ptasiej grypy władze Japonii postanowiły dokonać uboju 280 tys. kruczaków na wschodzie kraju, co do 1,67 mln zwiększy liczbę wybitych sztuk drobiu w całym kraju od listopada ub.r. - ogłosiło w piątek ministerstwo...

 • Technika rolnicza

  Tanieje paliwo

  Od początku marca olej napędowy notuje spadek ceny już o 14 gr/l. Notowania na giełdach światowych mają tendencję spadkową, więc można spodziewać się kolejnych, niewielkich obniżek.

BAZA WIEDZY

TYLKO U NAS


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY - SERWISY SPECJALNE

ASF

FORUM FARMERA

miwigos

W piątek 1760,jutro taniej bo staniał o 4,25 euro,jestem na bieżąco bo codziennie przychodzi sms

miwigos

Każdy rekord warto pobić,ja myśle w tym roku że może uda się

KATALOG MASZYN


OFERTYKALENDARIUM

» WSZYSTKIE WYDARZENIA