W książce tej w sposób przystępny objaśnione są podstawy klasycznej gospodarki stawowej, tradycyjne metody hodowli oraz tło naukowo przyrodnicze. Obszar gospodarki stawowej przedstawiony jest w szerokim spektrum tematycznym, poczynając od pielęgnacji stawu i wody stawowej poprzez hodowlę i rozmnażanie aż do wspierania tendencji karmienia naturalnego.

Gospodarzom stawu, hodowcom ryb i wędkarzom jak też rybakom książka ta dostarczy wielu wartościowych wiadomości. Właściciele stawów ogrodowych, obrońcy przyrody, biolodzy, naukowcy zajmujący się rolnictwem oraz ludzie z branży budownictwa wodnego znajdą tutaj pożyteczne wskazówki i obszerne informacje na temat tradycyjnego, bliskiego naturze gospodarowania stawami. 

W ostatnich latach na pierwszy plan wysunęły się problemy rynku oraz wspierania sprzedaży. Ten fakt również uwzględniony został w „Hodowli ryb”. Jednakże w dalszym ciągu ekonomiczna produkcja ryb wysokiej jakości stanowi warunek do sprzedaży przynoszącej zyski. Autorzy książki w sposób zrozumiały  przedstawiają  skomplikowane procesy , a przy tym wyjaśniają sens metod tradycyjnych. Poprzez połączenie starego typu sposobów gospodarowania z praktycznymi doświadczeniami oraz aktualnymi wnioskami naukowymi książka ta opisuje także tak zwaną „dobrą fachową praktykę”, jaka jest  wymagana przez prawo.
 
Wydawca: Wydawnictwo RM 2008
Str. 276, format 140x215; Cena: 29,90 zł

Do nabycia na stronie www.rm.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!