PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
 • Zboża

  Producenci zbóż: Zebrano większość zbóż

  W całym kraju trwają zbiory zbóż, najbardziej zaawansowane są na południu Polski, gdzie sprzątnięto z pól ok. 90 proc. zasiewów, słabo zaawansowane są prace na północy Polski - informuje Krajowa Federacja Producentów Zbóż.

 • Analizy i komentarze

  Wzrost cen surowców rolnych

  Okres 16 czerwca – 14 lipca na światowych rynkach zbóż i oleistych był bardzo burzliwy. Do końca pierwszej dekady lipca przeważały wzrosty cen – często bardzo silne, które wywindowały notowania kontraktów nawet do kilkuletnich...

 • Trzoda chlewna

  Niemcy: ceny tuczników stabilne

  Wczorajsze notowanie niemieckiej giełdy VEZG nie przyniosło żadnych zmian cen tuczników. Kolejny tydzień z rzędu obowiązywać będzie stawka 1,70 euro/kg.

 • Analizy i komentarze

  UE: Mniejsza podaż owiec i jagniąt

  W krótkookresowej prognozie z lutego 2017 r. Komisja Europejska przewidywała, że produkcja baraniny w 2017 r. w UE-28 będzie o 1,7 proc. większa niż przed rokiem, a import o 0,5 proc.

 • Trzoda chlewna

  Ceny tuczników na stabilnym poziomie

  Ostatnie siedem dni nie przyniosło większych zmian poziomu cen tuczników. W niektórych skupach da się zaobserwować minimalne podwyżki, większość utrzymała jednak ceny sprzed tygodnia.

 • Analizy i komentarze

  UE: W czerwcu wzrosły ceny skupu mleka

  Według holenderskiego związku rolników (LTO), w czerwcu br. wiodące mleczarnie za mleko surowe płaciły średnio 33.69 eurocenta/kg, czyli o 0,51 eurocenta więcej niż w maju.

 • Trzoda chlewna

  Niemcy: Ceny tuczników bez zmian

  Na niemieckiej giełdzie VEZG czwarty tydzień z rzędu utrzymuje się stały poziom cen. Nie da się jednak wykluczyć że już wkrótce tuczniki podrożeją.

BAZA WIEDZY

Aktualna sytuacja na rynku trzody chlewnej

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy opłacalność produkcji żywca wieprzowego utrzymuje się na dobrym poziomie. Producentów zastanawia jednak, jak długo potrwa dobra passa.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dniBĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

U nas robili wapno i obornik w jednym roku i nie widzieli problemu a Ty się takimi rzeczami przejmujesz 

lokizom

Wapno weglanowe i wieloskladnik jakieś przeciwwskazania?