Wczoraj na światowych giełdach były kontynuowane spadki cen kontraktów terminowych na zboża. Szczególnie dotkliwe straty poniosła pszenica i kukurydza na giełdzie w Chicago, których ceny spadły o 3,2 proc. Mocna obniżka amerykańskiej pszenicy sprowadziła notowania do poziomu z czerwca 2010 r. Trwające w USA żniwa tego zboża przebiegają sprawnie, a wydajność jest dobra. W połączeniu z rekordowymi światowymi zapasami daje to silny argument do spadków cen.

Pszenica Matif, kontrakt wrześniowy- cena spadła o 1,88 proc. (156,75 euro/t- 692 zł/t).
Wykres 1


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt lipcowy- cena spadła o 3,21 proc. (157,81 USD/t- 630 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt sierpniowy- cena spadła o 0,28 proc. (176,75 euro/t- 780 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowe kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt lipcowy- cena spadła o 3.24 proc. (146,75 USD/t- 586 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!