PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Badania dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych

Badania dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych Lepsze wykorzystanie nawozów naturalnych może ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w rolnictwie. Fot.pixabay.com)

Niemieccy naukowcy zbadali możliwości redukcji emisji gazów cieplarnianych u zwierząt gospodarskich.Dodatki paszowe, lepiej przyswajalne pasze oraz lepsze wykorzystanie naturalnych nawozów jak obornik, a także sekwestracja CO2 w glebach pastwiskowych poprzez stały wypas daje możliwości zmniejszenia emisji o 0,01 do 0,5 gigaton ekwiwalentu CO2 rocznie.

Przy wzroście wydajności zwierząt gospodarskich, intensywniejsze użytkowanie gruntów ornych i użytków zielonych może bezpośrednio zmniejszyć emisję gazów, a także pozytywnie wpłynąć na ziemię rolniczą i zapobiec wylesianiu.

Według naukowców, środki podjęte w ramach utrzymania bydła, uprawy roślin i leśnictwa mogą w 50 proc. zredukować emisję gazów cieplarnianych przez nie wytwarzanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • ast 2016-04-07 18:03:30
  P. Adaś. To cała prawda.
 • Andre 2016-04-06 22:26:36
  CO2 nie jest gazem cieplarnianym. "Ludzkie" CO2 to mniej niż 1% tego gazu z oceanów i wulkanów. Gadanie o cieplarnianym gazie w tym kontekście to czysta ekofaszystowska hucpa. Religia dla idiotów.
 • Adaś 2016-04-06 13:32:29
  Jest prostszy sposób. Zakazać hodowli w uni poza obszarem Niemiec :) Przecież reszta plebsu może jeść owady.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!