We wtorek, po długim świątecznym weekendzie, przed którym zboża zdecydowanie taniały nastąpiło silne odreagowanie wcześniejszych spadków cen zbóż. Szczególnie mocny wzrost notowań wystąpił na amerykańskiej pszenicy, która podrożała aż o ponad 4 proc. Cena kukurydzy za oceanem wzrosła o blisko 3 proc. na tym tle wzrost cen zbóż europejskich był znacznie skromniejszy i nie przekroczył 1 proc.

Pszenica MATIF, kontrakt marcowy - cena wzrosła o 0,90 proc. (167,25 euro/t- 736 zł/t).
Wykres 1.


Notowania marcowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt marcowy - cena wzrosła o 4,07 proc. (150,46 USD/t- 634 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt styczniowy - cena wzrosła o 0,30 proc. (167,00 euro/t- 735 zł/t).
Wykres 6


Notowania styczniowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt marcowy - cena wzrosła o 2,68 proc. (139,76 USD/t- 589 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!