PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Bułgaria: Prognoza złych lub bardzo złych zbiorów miodu

Bułgaria: Prognoza złych lub bardzo złych zbiorów miodu Według bułgarskich pszczelarzy w ostatnich kilku miesiącach zaobserwowano masowe ginięcie pszczół; Fot.pixabay.com

Według bułgarskich pszczelarzy w ostatnich kilku miesiącach zaobserwowano masowe ginięcie pszczół.W południowo-zachodnim rejonie Płowdiw wyginęło do 50 proc. pszczół, w północno-zachodnim regionie śmiertelność wyniosła 30-50 proc., a w Rodopach nawet 90 proc.  

Z przyczynę wymierania pszczół pszczelarze uważają długi okres niskich temperatur, suszę w lecie, która nie pozwoliła zebrać pszczołom dostatecznej ilości nektaru oraz ataki os na ule.

W związku z tym w br. w Bułgarii oczekiwany jest wzrost cen przez znacznie mniejszej produkcji miodu. Wzrost ten będzie jednak częściowo hamowany przez większy import tańszego i niższej, jakości miodu z Ukrainy. Import ten już od kilku lat powodował zaostrzenie konkurencji na bułgarskim rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • janusz 2017-02-14 09:11:13
    przyczyną wymierania pszczół są tzw. opryski chemiczne z samolotów(chemtrails) Naukowcy tłumaczą że robi się to po to by odbijać promienie słoneczne,ma to zapobiec ociepleniu klimatu.Jaki jest rzeczywisty powód nie wiem,w każdym razie ludzi i pszczoły padać będą
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!