Wczorajsze notowania kontraktów zbożowych na światowych giełdach przebiegały w zmiennych nastrojach. początkowo rosły ceny po obu stronach Atlantyku. Jednak w Chicago doszło do wyraźnego osłabienia, i ceny spadły poniżej zamknięcia dzień wcześniej. Na Matif utrzymały się wzrosty, w tym pszenicy trzeci raz z rzędu o ponad jeden proc. (przez trzy dni o 4,7 proc.). Zmienne nastroje za oceanem wiążą się prawdopodobnie z oczekiwaniem na najnowszy miesięczny raport USDA na temat prognoz światowego bilansu zbóż, który opublikowany będzie dzisiaj o godz. 18-tej naszego czasu.

Pszenica Matif, kontrakt wrześniowy- cena wzrosła o 1,26 proc. (161,00 euro/t- 701 zł/t).
Wykres 1


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt lipcowy- cena spadła o 1,07 proc. (152,94 USD/t- 613 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt sierpniowy- cena wzrosła o 0,44 proc. (171,75 euro/t- 759 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowe kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt lipcowy- cena spadła o 1,72 proc. (135,33 USD/t- 542 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!