W czwartek, siłą rozpędu ponownie podrożała pszenica, po publikacji dzień wcześniej gorszych danych z rynku amerykańskiego (przeszacowanie w dół produkcji w tym roku o 2,3 mln t i opublikowaniu zapasów na dzień 1 września na poziomie niższym od oczekiwań analityków). Wzrost notowań został utrzymany pomimo bardzo słabych tygodniowych danych eksportowych amerykańskiej pszenicy- zaledwie 77,1 tys. t, tj. na poziomie najniższym od początku sezonu.

Pszenica Matif, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 1,00 proc. (176,25 euro/t- 748 zł/t).
Wykres 1


Notowania grudniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 1,07 proc. (190,42 USD/t- 724 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt listopadowy- cena wzrosła o 0,31 proc. (161,75 euro/t- 686 zł/t).
Wykres 6


Notowania listopadowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 0,26 proc. (153,05 USD/t- 582 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!