PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Cena rzepaku osiągnęła dno i odbiła

Cena rzepaku osiągnęła dno i odbiła W minionym tygodniu do środy cena rzepaku spadała, osiągając najniższe od stycznia 2015 notowanie na poziomie 343,5 euro/t (1488 zł/t)

Autor: Tomasz Roszkowski

Dodano: 08-03-2016 05:31

Tagi:

Majowy kontrakt na rzepak notowany na MATIF podrożał o 0,9 proc., marcowa soja na CBOT wzrosła o 1,7 proc. Kanadyjska canola w kontrakcie marcowym na WCE nie zmieniła ceny.W minionym tygodniu do środy cena rzepaku spadała, osiągając najniższe od stycznia 2015 notowanie na poziomie 343,5 euro/t (1488 zł/t). Ostatnie dwa dni były znacznie lepsze – wzrost ceny o 6,5 euro/t. W sumie tydzień zakończył się na niezmienionym poziomie do poprzedniego piątku. Jednocześnie czwartkowo-piątkowy wzrost ceny był najsilniejszy od stycznia br. Daje to nadzieję na kontynuację zwyżki w najbliższych dniach.

Podobna sytuacja wystąpiła na amerykańskiej soi. We wtorek cena wyznaczyła ponad siedmioletni dołek notowań, a następnie zanotowała trzy dni wzrostowe, w tym blisko 1,7 proc. w piątek, co w sumie pozwoliło zakończyć tydzień wzrostem notowań o 1,8 proc.

Zachowanie się cen kanadyjskiej canoli w ub. tygodniu było analogiczne. Po wyznaczeniu we wtorek blisko rocznego minimum cenowego, kolejne sesje notowań były wzrostowe, a tydzień zakończył się 0,7 proc. wzrostem.

Rzepak MATIF, kontrakt majowy - cena wzrosła o 0,94 proc. (350,00 euro/t- 1517 zł/t).


Notowania majowych kontraktów terminowych na rzepak wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na rzepak notowanych na MATIF dominuje długoterminowy trend wzrostowy, średnioterminowy jest spadkowy i krótkoterminowy spadkowy.

Soja CBOT, kontrakt marcowy - cena wzrosła o 1,66 proc. (319,85 USD/t- 1265 zł/t).

Na giełdzie w Chicago na soi dominuje trend spadkowy- długoterminowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.

Canola WCE, kontrakt marcowy - cena nie zmieniła się. (450,30 CAD/t- 1324 zł/t).

W Winnipeg na canoli dominuje długoterminowy trend wzrostowy, średnioterminowy spadkowy i krótkoterminowy spadkowy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!