PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ceny oleistych rosną przed publikacją raportu USDA

Ceny oleistych rosną przed publikacją raportu USDA Wczoraj, przed dzisiejszą publikacją najnowszego miesięcznego raportu USDA na temat m.in. bilansu oleistych, w tym soi w USA i na świecie (publikacja o godz. 18), rosły ceny wszystkich kontraktów na oleiste; Fot. Shutterstock

Lutowy kontrakt na rzepak notowany na MATIF podrożał o 1,0 proc., listopadowa soja na CBOT wzrosła o 1,3 proc. Kanadyjska canola w kontrakcie listopadowym na WCE podniosła się o 1,2 proc.Wczoraj, przed dzisiejszą publikacją najnowszego miesięcznego raportu USDA na temat m.in. bilansu oleistych, w tym soi w USA i na świecie (publikacja o godz. 18), rosły ceny wszystkich kontraktów na oleiste. Jednak dzisiaj rano na pierwszy plan wysuwają się wybory prezydenckie w USA. Duże prawdopodobieństwo wygranej Trumpa w nocnym handlu na rynkach finansowych i towarowych wywołało znaczne ruchy cen. Kontrakty na soję tracą na giełdzie w Chicago ponad jeden proc. Dolar do euro spada ponad 2 proc., ropa tanieje ponad 3 proc., kontrakt na indeks amerykańskich akcyji S&P 500 traci 5 proc., drożeje natomiast złoto o blisko 5 proc.

Rzepak MATIF, kontrakt lutowy - cena wzrosła o 1,03 proc. (394,00 euro/t- 1705 zł/t).


Notowania lutowych kontraktów terminowych na rzepak wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na rzepak notowanych na MATIF dominuje długoterminowy trend wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy i krótkoterminowy wzrostowy.

Soja CBOT, kontrakt listopadowy - cena wzrosła o 1,26 proc. (368,07 USD/t- 1442 zł/t).

Na giełdzie w Chicago na soi dominuje trend spadkowy - długoterminowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.

Canola WCE, kontrakt listopadowy - cena wzrosła o 1,23 proc. (503,40 CAD/t- 1476 zł/t).

W Winnipeg na canoli dominuje długoterminowy trend wzrostowy, średnioterminowy wzrostowy i krótkoterminowy wzrostowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!