Po silnej przecenie w środę (lepsze dane od oczekiwań w raporcie USDA- wyższa produkcja amerykańskiej kukurydzy) wczoraj kukurydza na CBoT odrobiła część strat. Podrożały również zboża na giełdzie w Paryżu. Spadła natomiast cena pszenicy w Chicago i to pomimo bardzo dobrych tygodniowych danych eksportowych.

W tygodniu kończącym się 3 listopada zamówienia wywozowe na amerykańska pszenicę wyniosły 770 tys. t przy średniej oczekiwań rynku na poziomie 400 tys. t. i były o blisko 230 proc. wyższe niż tydzień wcześniej.

W przypadku amerykańskiej kukurydzy dane były zgodne z przewidywaniami analityków (średnio 1,25 mln t) i wyniosły 1,234 mln t – o 16 proc. mniej niż przed tygodniem.

Pszenica Matif, kontrakt grudniowy- cena wzrosłą o 0,77 proc. (161,50 euro/t- 701 zł/t).
Wykres 1.


Notowania grudniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt grudniowy- cena spadła o 0,49 proc. (148,72 USD/t- 593 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt styczniowy- cena wzrosła o 0,31 proc. (162,25 euro/t- 705 zł/t).
Wykres 6


Notowania styczniowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 0,81 proc. (134,15 USD/t- 539 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!