Choć są i firmy, które twardo obstają przy swoim i przed podwyżkami wciąż się bronią. Ale i tam przyznają, że bacznie obserwują ruchy konkurencji. Jeśli nie będzie wyjścia, czy raczej żywca, ceny pójdą w górę. Klasa „S" liczona z wszelkimi dodatkami przekroczyła już psychologiczną granicę 6 złotych za kilogram. Klasa „E" wyceniana jest najczęściej powyżej 5 i pół złotego. „U" powyżej 5 złotych.

TUCZNIKI zł/kg
wg wbc
S 5,45 - 6,20
E 5,35 - 6,10
U 5,15 - 5,90
R 4,70 - 5,50
O 4,30 - 4,90
P 3,60 - 4,50

Cena wagi żywej z reguły przekracza 4 złote za kilogram. Cena fermowych tuczników dochodzi do 4 złotych 80 groszy.

TUCZNIKI zł/kg
waga żywa netto

fermowe 4,60 - 4,80
pozostałe 3,90 - 4,40


A na targowiskach ceny prosiąt lekko ruszyły się w górę. W całym kraju stawki zaczynają się powyżej 100 złotych za parę.


PROSIĘTA zł/parę

woj. lubelskie 120 - 250
woj. świętokrzyskie 140 - 250
woj. podlaskie 140 - 350
woj. małopolskie 160 - 380
woj. mazowieckie 180 - 240
woj. łódzkie 180 - 260
woj. kujawsko-pomorskie 200 - 215
woj. opolskie 200 - 220

Podobał się artykuł? Podziel się!