W środę ponownie taniały kontrakty zbożowe na paryskiej giełdzie Matif. Lepiej wypadły notowania zbóż na giełdzie w Chicago. Kukurydza drożała drugą sesję z rzędu, a pszenica podrożała pierwszy raz w tym tygodniu.

Narodowy bank Australii podał, że prognozowana produkcja pszenicy w tym kraju wyniesie 21,6 mln t, jest to o 4,4 mln t mniej niż prognozowała USDA w ostatnim sierpniowym raporcie. Podobnie- według Reutersa- mniejsze zbiory pszenicy spodziewane są w Argentynie (w raporcie USDA 11,1 mln t).

Pszenica Matif, kontrakt wrześniowy- cena spadła o 1,87 proc. (170,50 euro/t- 711 zł/t).
Wykres 1


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt wrześniowy- cena wzrosła o 0,40 proc. (182,34 USD/t- 688 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest boczny, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt listopadowy- cena spadła o 0,57 proc. (175,25 euro/t- 731 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt wrześniowy- cena wzrosła o 0,20 proc. (144,48 USD/t- 545 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!