Wczoraj na światowych giełdach ceny zbóż solidarnie wzrosły, odbijając się od wyznaczonych dzień wcześniej lokalnych dołków notowań. W USA rosną obawy o wysokość zbiorów zbóż. Z drugiej strony we Francji zapowiadane są ostatnio nawet rekordowe historycznie zbiory pszenicy. Rynek z niecierpliwością wyczekuje na publikację miesięcznego raportu USDA, w którym zawarte będą m.in. najnowsze prognozy światowego bilansu zbóż (w najbliższą środę).

Pszenica Matif, kontrakt wrześniowy- cena wzrosła o 0,28 proc. (178,75 euro/t- 745 zł/t).
Wykres 1


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie nadal dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt wrześniowy- cena wzrosła o 1,72 proc. (184,45 USD/t- 708 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt sierpniowy- cena wzrosła o 1,14 proc. (177,00 euro/t- 737 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie zdecydowanie króluje tren długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt wrześniowy- cena wzrosła o 1,08 proc. (146,75 USD/t- 563 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!