PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Copa-Cogeca o głosowaniu ws. zazieleniania

Copa-Cogeca o głosowaniu ws. zazieleniania Copa-Cogeca: Zmiany w zazielenieniu nie przyniosą faktycznego uproszczenia a dodatkowo utrudnią rolnikom życie (Fot.pixabay.com)

Autor: farmer.pl

Dodano: 16-06-2017 09:19

Tagi:

Copa i Cogeca ubolewają nad wynikiem głosowania w Parlamencie Europejskim nad aktem dotyczącym środków zazieleniania i upraszczania w ramach WPR.Zdaniem Copa i Cogeca nie przyniesie on faktycznego uproszczenia a dodatkowo utrudni rolnikom życie.

Sekretarz generalny Copa i Cogeca powiedział, że w rolnicy i ich spółdzielnie są zbytnio obciążone przesadną biurokracją w ramach WPR, co blokuje innowacyjność.

Już od jakiegoś czasu Copa i Gogeca wzywają do prawdziwego uproszczenia obowiązujących zasad. W związku sekretarz generalny wyraził ubolewanie nad wynikiem dzisiejszego głosowania w sprawie aktu delegowanego.

Oznacza on, że środki zaproponowane przez KE zmiany wejdą w życie i nie doprowadzą do faktycznego uproszczenia obowiązujących zasad. Copa i Cogeca jednak ma nadzieję, że państwa członkowskie znajdą sposób na wdrożenie tej decyzji w sposób, który nie zaburzy pracy rolników i spółdzielni.

Wynik głosowania oznacza przede wszystkim, że nie będzie można używać środków ochrony roślin na obszarach proekologicznych, takich jak pasy kwalifikujących się hektarów wzdłuż obrzeży lasu, obszary międzyplonów, pokrywy zielonej i upraw wiążących azot. Zasady te weszły w życie 16 czerwca i muszą zostać wdrożone przez kraje członkowskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • an 2017-06-16 13:02:04
    tak w sumie to będzie można, tylko że wówczas taka soja nie może być deklarowana do EFA15.
  • Greg 2017-06-16 11:21:35
    czyli co nie mozna bedzie soi pryskac?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.92.173.9
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!