PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Copa-Cogeca zadowolone z uproszczenia WPR

Copa-Cogeca zadowolone z uproszczenia WPR Copa-Cogeca zadowolone z uproszczenia WPR. Fot. Fotolia

Autor: farmer.pl

Dodano: 22-01-2016 09:19

Tagi:

Copa i Cogeca wyraziły zadowolenie z nowego pakietu działań na rzecz uproszczenia wspólnej polityki rolnej (WPR), ogłoszonego przez komisarza ds. rolnictwa UE, Phila Hogana.Sekretarz Generalny Copa-Cogeca stwierdził, że nadmierna biurokracja hamuje innowacje i zmniejsza wydajność. Głównym priorytetem Copa-Cogeca jest prawdziwe uproszczenie WPR, przynoszące wymierne korzyści rolnikom, zwłaszcza w zakresie skomplikowanych środków zazieleniania. Działania, o które apelowaliśmy, stanowią krok naprzód i pozwolą na ograniczenie nadmiernej, kosztownej biurokracji, z którą zmagają się rolnicy.

W pakiecie tym pozwolono na przeprowadzanie zapobiegawczych, wstępnych kontroli, umożliwiających rolnikom poprawę wniosków o przyznanie pomocy bez konieczności poniesienia kary. Doceniamy to, że bardzo zbiurokratyzowany system kar administracyjnych przy płatnościach bezpośrednich również zostanie zastąpiony prostszym rozwiązaniem, co doceniamy. Ponadto, zostanie wprowadzony system „żółtych kratek” dla osób naruszających zasady po raz pierwszy. W przypadku, gdy deklaracja jest nieznacznie zawyżona (poniżej 10 proc. określonego obszaru), kara administracyjna będzie mogła być zmniejszona o połowę. Rolnicy, którzy otrzymają „żółtą kartkę” zostaną zarejestrowani i poddani kontrolom na miejscu w kolejnym roku.

Copa-Cogeca apeluje do komisarza Hogana o kontynuację procesu uproszczenia tak, by rolnicy mogli po prostu prowadzić gospodarstwo i wytwarzać wysokiej, jakości żywność potrzebną do wyżywienia rosnącej liczby ludności.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • kasjerka 2016-01-22 20:54:03
    Uproszczenia to mamy w pl w sprawie dopłat
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!