PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Duński minister rolnictwa niezadowolony z dobrostanu świń

Duński minister rolnictwa niezadowolony z dobrostanu świń Fot.pixabay.com

Minister rolnictwa Danii jest niezadowolony z dobrostanu zwierząt w duńskiej hodowli świń i dlatego chce rozszerzyć kontrole.Jedna trzecia wizyt w duńskich chlewniach w 2016 r. kończyła się sankcjami z powodu naruszenia obowiązujących zasad dotyczących dobrostanu zwierząt. Mówią  tym o jasno z wyników kontroli dobrostanu zwierząt znajdujące się w  Duńskim Krajowym Zarządzie Weterynarii i Żywności. Według ministerstwa rolnictwa, dominowała niedostateczna dostępność do materiałów związanych z zatrudnieniem pracowników i błędy w postępowaniu ze zwierzętami chorymi.

Duński minister zauważył, że liczba spraw związanych z dobrostanem pozostała praktycznie taka sama w porównaniu z rokiem poprzednim. Uważa on, że nadal występuje zbyt wiele naruszeń dobrostanu zwierząt. W 2018 r., w ramach trwających kontroli, nacisk będzie kładziony będzie w coraz większym stopniu na dobrostan świń.

Według ministra odsetek skróconych ogonków u świń w duńskich stajniach jest nadal zbyt wysoki. Aby zwiększyć liczbę zwierząt, którym nie skrócono ogonków, powinny przed skróceniem zostać wykorzystane wszystkie niezbędne środki. W przyszłości właściciele zwierząt gospodarskich powinni, zatem przedstawiać na piśmie dowody, że przed skróceniem, podjęto wszelkie alternatywne środki, aby uniknąć gryzienia ogona i że okazały się one nieskuteczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.94.253
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!