PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

FAO: Lekki wzrost prognozy światowej produkcji zbóż

FAO: Lekki wzrost prognozy światowej produkcji zbóż Korekta w górę światowej prognozy produkcji kukurydzy spowodowana jest spodziewaną większą produkcją w Chinach i USA ; Fot.pixabay

Według najnowszej prognozy FAO światowa produkcja zbóż w 2017 r. ma wynieść 2,612 mld ton, czyli o 1,0 mln ton więcej niż w szacowano w sierpniu.Produkcja ta ma być o 6,8 mln ton (0,3 proc.) wyższa niż w 2016 r., przede wszystkim w skutek wzrostu prognozy produkcji pszenicy i zbóż paszowych.

Globalną produkcję pszenicy FAO prognozuje w 2017 r. na 750,1 mln ton, czyli o 1,4 mln ton (0,2 proc.) więcej niż oczekiwano w sierpniu. Podniesienie prognozy spowodowane zostało wyższymi szacunkami produkcji w Rosji i UE. Rekompensują one całkowicie spadek szacunków produkcji w Australii.

Światowa produkcja zbóż paszowych w 2017 r. szacowana jest na 1,361 mln ton, czyli o 2,5 mln ton (0,2 proc.) więcej niż przewidywano w sierpniu. Korekta w górę spowodowana jest spodziewaną większą produkcją kukurydzy w Chinach i USA oraz jęczmienia w rejonie Morza Czarnego. Wyrównuje to z naddatkiem spadek prognoz produkcji kukurydzy dla Rosji .

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.71.219
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!