PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

FAO: Produkcja zbóż na świecie będzie rekordowa

FAO: Produkcja zbóż na świecie będzie rekordowa Jak podkreśliła FAO, walka z głodem na świecie nie jest wyłącznie uzależniona od wzrostu produkcji, ale również od zmniejszenia strat żywności (Fot.pixabay.com)

Według FAO, tegoroczna światowa produkcja zbóż ma wynieść 2,611 mld ton i być rekordowa.Zbiory zbóż w Afryce mają być o 10 proc. wyższe niż przed rokiem. Wynika to przede wszystkim z dużej produkcji  kukurydzy w Republice Południowej Afryce i większej produkcji pszenicy na północy kontynentu.

W krajach  o niskich dochodach i deficycie żywności (LIFDC) jak na przykład Burundi, Haiti i Nepal zbiory zbóż mają być o 2,2 proc. wyższe niż przed rokiem.

Jak podkreśliła FAO, walka z głodem na świecie nie jest wyłącznie uzależniona od wzrostu produkcji, ale również od zmniejszenia strat żywności. Jedna trzecia globalnej produkcji żywności oraz czynników produkcji takich jak: praca, woda i energia są każdego roku tracone.

Ograniczenie tych strat spowoduje nie tylko poprawę podaży żywności, ale przyczyni się do ochrony środowiska i promować będzie dostosowanie do zmian klimatycznych. Inwestycje zapobiegające marnowaniu żywności służą zwalczaniu ubóstwa poprzez wspieranie zrównoważonych systemów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Jamci 2017-09-25 20:25:17
    Jak zwykle tylko głupie prognozy i zgadywanki, nie mające nic wspólnego z późniejszymi realiami...
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!