PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Fonterra ogłosiła wysokość płatności dla producentów

Fonterra ogłosiła wysokość płatności dla producentów Dostawcy Fonterry nadal będa dostawać 4,25 dolara nowozelandzkiego za kg suchej masy mlecznej (Fot.pixabay.com)

Prezes nowozelandzkiej spółdzielczej Fonterry ogłosił wysokość płatności w sezonie 2016/2017.Zakres prognozy dywidendy na jedną akcję w roku fiskalnym 2017 określono na 0,5-0,6 dolara nowozelandzkiego (1 dolar nowozelandzki = 2,8019, NBP,  2-08-2016).

Zachowana ma zostać cena kilograma suchej masy mlecznej w wysokości 4,25 dolara nowozelandzkiego.

Jak powiedział John Wilson prezes Fonterry, cena 4,25 dolara nowozelandzkiego za kilogram suchej masy mlecznej odzwierciedla globalną niepewność i wysoki kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego.

Ostatnie osłabienie euro w połączeniu z silnym dolarem nowozelandzkim daje przewagę cenową unijnych produktów mleczarskich w Nowej Zelandii.

Prezes Wilson oczekuje, że w tym roku dojdzie do globalnej równowagi popytu i podaż na produkty mleczarskie. Farmerzy produkują na świecie mniej mleka w odpowiedzi na niższe ceny. Produkcja mleka na Nowej Zelandii w obecnym sezonie powinna zostać zredukowana o 3 procent.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.198.119.26
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!