PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Francja ma udzielić pomocy w związku ze słabymi żniwami

Francja ma udzielić pomocy w związku ze słabymi żniwami Rząd francuski zamierza przygotować pakiet pomocowy dla francuskich rolników; Fot. Fotolia

Jak poinformował francuski minister rolnictwa Stéphane Le Foll, w obliczu słabych żniw, rząd francuski zamierza przygotować pakiet pomocowy dla francuskich rolników.Pakiet powinien obejmować ulgi podatkowe, odroczenia w płatnościach składek na ubezpieczenie społeczne, jak również specjalne środki oraz rabaty w płatnościach podatków od nieruchomości.

Powołany ma zostać także w państwowym banku inwestycyjnym (BPI) fundusz gwarancyjny, który ma ułatwić rolnikom spłaty pożyczek.

Dotychczas nie pojawiła się informacja o wysokości środków na pomoc dla rolników. Minister zamierza określić ich wysokość do końca września wcześniej zapoznając się ze skalą spadku produkcji i jakości. Pakiet pomocowy ma zostać przedstawiony na początku października.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • Obszarnik wiejski 2016-08-04 07:12:54
  Masz rację T.B, że silne związki zawodowe już nie reprezentują rolników, o czym coraz częściej oni sami mówią, tylko owe związki reprezentują korporacje i wielki przemysł rolnoo spozywczy i tu się zaczyna problem, bo doprowadzi to do ostatecznego rozwodu rolników z ich związakmi, a mówiąc konkretniej z liderami tychże związków.
 • T.B. 2016-08-03 19:38:37
  We Francji władze przed rolnikami czują respekt, jak u nas przed górnikami. Francja posiada silne rolnicze związki zawodowe, które reprezentują rolników, zapewniają pomoc prawną. Wiele razy w mediach wspominano o protestach rolniczych we Francji, było ostro. U nas porównywalne były wiele lat temu za Leppera. Dzisiaj podejrzewam gdyby ktoś chciał ostrzej zaprotestować odbyła by się pokazówka, areszt i rolniku radź sobie sam.
 • Burdelmama 2016-08-03 13:36:58
  Rolnikowi trudno dogodzić.
 • BORYNA 2016-08-03 13:17:25
  Le Foll jest rzecznikiem Rzadu francuskirego i ministra rolnictwa. Czy wyobrażaja sobie Panstwo, żeby Krzysztof Jurgiel był jednoczesnie rzecznikiem beaty Szydło... ? Francja to bardzo bogate panstwo a i tak ma problemy z rolnikami, bo polityka UE, ktora ona miedzy innymi kuieruje doprowadziła do tego, że juz tylko skonczeni frajerzy chca zajmowac sie tym bardzo trudnym i niewdzięcznym zajęciem.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.198.119.26
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!