PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Gruzja: Po raz drugi moratorium na sprzedaż ziemi rolniczej

Gruzja: Po raz drugi moratorium na sprzedaż ziemi rolniczej Gruziński parlament po raz drugi uchwalił moratorium na sprzedaż obcokrajowcom ziemi rolniczej (Fot.pixabay.com)

Gruziński parlament po raz drugi uchwalił moratorium na sprzedaż obcokrajowcom ziemi rolniczej.Zmodyfikowane moratorium w formie ustawy dotyczy sprzedaży gruntów rolnych przez osoby, które nie mają gruzińskiego obywatelstwa i osób prawnych rezydujących zagranicą. Poza tym ustawa dotyczy obszarów rolniczych „o specjalnym znaczeniu”.

Opozycja twierdzi, że nowa ustawa ma charakter populistyczny a w związku z jej uchwaleniem spadną inwestycje zagraniczne w rolnictwie i ceny ziemi.

W 2016 r. obcokrajowcy zainwestowali w gruziński sektor rolniczy tylko 10 mln dolarów amerykańskich.

Poprzednie moratorium uchwalono w Gruzji w 2013 r. jednak trybunał konstytucyjny uznał je za niekonstytucyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (3)

 • Patriota 2017-07-04 15:15:56
  Hej inżynier od siedmiu boleści po twojej wypowiedzi widać że sam masz problem za sobą i na siłę próbujesz zainterenować tym innych. Sam jesteś pewnie parobkiem i chcesz żeby inni też tak mieli a nie przyjdzie ci do głowy że to Polacy powinni móc inwestować w polsce a nie obcy kapitał i nie pisz bzdur o handlu ziemią bo nie masz o tym zielonego pojęcia
 • rolnik_młody 2017-07-04 11:00:51
  Najlepiej rozebrać Polskę poprzez sprzedaż ziemi - legalnie i bez wojny :(
 • inzynier 2017-07-04 10:06:43
  W ten sposób pieniądz, który mógłby być inwestowany w rolnictwo pójdzie gdzie indziej. Polska popełniła ten sam błąd. Problem, żeby ziemię kupić, problem żeby sprzedać. Po co inwestor ma kupować ziemię w Polsce i zakładać nowoczesne gospodarstwo, jak rząd rzuca kłody pod nogi i zmienia zdanie co chwilę ? Po co inwestować w Polsce, lepiej na takiej Ukrainie, ziemia żyzna, klimat lepszy, siła robocza tańsza, dobre możliwości eksportu.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!