PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Kolejne wzrosty cen wieprzowiny

Kolejne wzrosty cen wieprzowiny

Autor: farmer.pl, Tomasz Roszkowski

Dodano: 31-07-2012 14:40

Tagi:

Wczoraj na CME w Chicago po raz kolejny wzrosły ceny wieprzowiny.W poniedziałek notowania kontraktów na wieprzowinę Lean Hogs (chuda wieprzowina) na giełdzie CME  w Chicago wzrosły od 0,8 do 2,1 proc. Wyjątkiem była najbliższa sierpniowa seria, która straciła na wartości 0,7 proc.

Najbardziej wzrosły notowania kontraktów z terminem dostawy w maju, czerwcu i lipcu przyszłego roku - ponad 2 proc. Z kolei najwyższe ceny osiągnęła wieprzowina z dostawą w czerwcu, lipcu i sierpniu – 2,20-2,14 USD/kg (patrz załączona tabela).

W ciągu ostatniego miesiąca można zauważyć pewną zależność. Trzy najbliższe serie kontraktów (sierpień, październik i grudzień br.) minimalnie straciły w tym czasie na wartości. Natomiast od serii lutowej do grudniowej następnego roku wzrosty cen sukcesywnie były większe – od 3,7 proc. do 12,8 proc. Zmiany jakie zaszły przez ostatni miesiąc w postrzeganiu rynku wieprzowiny w USA dobrze widać na załączonym wykresie „Wieprzowina- ceny terminowe, CME”.

Jeżeli tendencja wzrostu cen przyszłorocznych kontraktów utrzyma się – następnego lata mogą być rekordowe ceny wieprzowiny (najwyższa cena w ostatnich 25 latach została osiągnięta w sierpniu ub. roku i wyniosła 2,37 USD/kg). Podobał się artykuł? Podziel się!

MULTIMEDIA

×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!