W środę na światowych giełdach wzrosty cen zbóż przyspieszyły w stosunku do dnia poprzedniego. Drugi dzień z rzędu mocno drożała kukurydza na giełdzie w Paryżu- do 164,5 euro/t (w okresie 6- 24 października cena zamknięcia wahała się w wąskim zakresie 157,5- 159,5 euro/t) i jest najdroższa od dwóch miesięcy. Pozostałe zboża wczoraj odrabiały straty z poprzednich spadkowych sesji. Najwięcej podrożała pszenica na CBoT- o 1,8 proc. i już zniwelowała większość poniedziałkowej zniżki (spadek o 2,9 proc.).

Pszenica Matif, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 0,46 proc. (163,5 euro/t- 706 zł/t).
Wykres 1.


Notowania grudniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 1,79 (151,20 USD/t- 597 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt listopadowy- cena wzrosła o 1,70 proc. (164,50 euro/t- 710 zł/t).
Wykres 6


Notowania listopadowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 1,36 proc. (139,36 USD/t- 551 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!