W piątek czwartą sesję z rzędu taniała kukurydza po obu stronach Atlantyku. Piątkowym notowaniom nie pomogła informacja z Ukrainy. Minister Rolnictwa poinformował, że w wyniku suszy i wysokich temperatur na części obszaru upraw, zbiory kukurydzy w obecnym sezonie mogą wynieść 23 mln t (w ostatnim raporcie USDA prognozowała dla Ukrainy 27 mln t). W ujęciu tygodniowym spadki cen kukurydzy wyniosły: w Paryżu 2,0 proc. i w Chicago 2,5 proc. Pszenica na Matif potaniała o 0,3 proc. i na CBoT podrożała o 0,4 proc.

Pszenica Matif, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 0,15 proc. (167,25 euro/t- 703 zł/t).
Wykres 1


Notowania grudniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 1,09 proc. (178,85 USD/t- 657 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt listopadowy- cena spadła o 0,46 proc. (161,75 euro/t- 680 zł/t).
Wykres 6


Notowania listopadowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt grudniowy- cena spadła o 0,66 proc. (148,52 USD/t- 546 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!