Trzeci dzień z rzędu traciła na wartości pszenica notowana na MATIF. Po ponad 9-cio proc. wzrostach w ubiegłym tygodniu obecnie traci na wartości - przed przedwczoraj 2 proc., przedwczoraj 2,5 proc. i wczoraj 1,5 proc. Najnowsze prognozy mówią, że zbiory w tym roku we Francji mogą spaść aż o 11 mln t o (27 proc.) do 30 mln t, a na dodatek ziarno jest złej jakości. W tym kontekście raczej spadków cen w Paryżu nie należy się spodziewać. Jednak rynek jest globalny, a prognozowana światowa produkcja pszenicy w ostatnim raporcie z 12 lipca br. była na rekordowym historycznie poziomie 738,5 mln - to raczej będzie hamulcem wzrostu cen francuskiej pszenicy.

Pszenica MATIF, kontrakt wrześniowy - cena spadła o 1,50 proc. (163,75 euro/t- 716 zł/t).
Wykres 1


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt wrześniowy- cena spadła o 0,06 proc. (152,39 USD/t- 606 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt sierpniowy - cena spadła o 0,15 proc. (169,75 euro/t- 742 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowe kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt wrześniowy - cena wzrosła o 0,98 proc. (132,18 USD/t- 525 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!