Co prawda piątkowe notowania kontraktów zbożowych na światowych giełdach zakończyły się spadkiem cen- w przypadku pszenicy bardzo dużym, to jednak w trakcie tygodnia wszystkie prezentowane zboża wyznaczały nowe lokalne szyty notowań. Nastrój wśród inwestorów popsuły dane opublikowane przez USDA w comiesięcznym raporcie, które były lepsze od oczekiwań.

Jednak w ujęciu tygodniowym po raz kolejny rosły ceny kukurydzy po obu stronach Atlantyku. Kukurydza na MATIF f podrożała o 2,5 proc., a na CBOT o 1,1 proc. Pszenica na giełdzie w Paryżu potaniała o 0,4 proc., a w Chicago o 0,5 proc.

Pszenica MATIF, kontrakt wrześniowy - cena spadła o 1,44 proc. (168,50 euro/t- 734 zł/t).
Wykres 1


Notowania sierpniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt lipcowy - cena spadła o 2,99 proc. (181,88 USD/t- 701 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt sierpniowy - cena spadła o 0,27 proc. (186,00 euro/t- 810 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowe kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt lipcowy - cena spadła o 0,82 proc. (166,53 USD/t- 642 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!