W czwartek taniały kontrakty terminowe na pszenicę po obu stronach Atlantyku. Na spadek cen złożyło się kilka czynników. Międzynarodowa Rada Zbożowa podniosła prognozę światowej produkcji pszenicy o 7 mln t do 227 mln t w obecnym sezonie. Rosja zapowiada złagodzenie ceł eksportowych pszenicy od października, a ponadto w rejonach uprawy pszenicy w Rosji objętych suszą prognozy pogody zapowiadają deszcz.

Pszenica Matif, kontrakt grudniowy- cena spadła o 1,14 proc. (172,75 euro/t- 729 zł/t).
Wykres 1


Notowania grudniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt grudniowy- cena spadła o 2,02 proc. (182,71 USD/t- 689 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt listopadowy- cena wzrosła o 0,46 proc. (163,25 euro/t- 689 zł/t).
Wykres 6


Notowania listopadowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt grudniowy- cena spadła o 0,46 proc. (150,19 USD/t- 566 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!