W środę na światowych rynkach powróciły spadki cen kontraktów zbożowych. Pszenica „oddała” połowę wtorkowych wzrostów, a kukurydza w Chicago pond 2/3. Jedynym wyjątkiem były notowania kukurydzy na paryskiej giełdzie MATIF, które wzrosły po raz czternasty w ciągu ostatnich szesnastu sesji. Notowania europejskiej kukurydzy w grudniu zachowują się mocno na tle pozostałych zbóż. Najlepszym dowodem na to jest osiągnięcie wczoraj najwyższej ceny od 5 sierpnia br. (wykres kontynuacyjny).

Pszenica MATIF, kontrakt marcowy - cena spadła o 0,45 proc. (166,50 euro/t- 735 zł/t).
Wykres 1.


Notowania marcowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt marcowy - cena spadła o 1,95 proc. (147,52 USD/t- 623 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt styczniowy - cena wzrosła o 0,45 proc. (167,75 euro/t- 740 zł/t).
Wykres 6


Notowania styczniowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt marcowy - cena spadła o 1,90 proc. (137,10 USD/t- 579 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!