W środę cena kontraktów na pszenicę zarówno w Chicago jak i w Paryżu nadal spadała. Przyczyna zniżek od początku tygodnia jest ta sama- pogoda. Opady deszczu na niektórych obszarach upraw w USA  napawa optymizmem, że zbiory pszenicy w tym kraju może jednak nie będą takie złe.

To co dobre dla plantacji pszenicy ozimej w Stanach, niekorzystnie odbija się na zasiewach kukurydzy. Deszcze opóźniają siew i już pojawiają się spekulacje, że może nie będzie zasiany cały planowany areał, to zkolei korzystnie wpływa na notowania kukurydzy za oceanem i przekłada się na ceny kukurydzy na giełdzie w Paryżu. Kukurydza w najbliższym czerwcowym kontrakcie na Matif osiągnęła wczoraj najwyższą cenę od pierwszej dekady stycznia br.

Pszenica Matif, kontrakt majowy-  notowania spadły o 0,80 proc. (185,25 euro/t- 744 zł/t).
Wykres 1

Notowania majowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2


Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie nadal dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3


Pszenica CBOT, kontrakt majowy- cena spadła o 1,26 proc. (180,32 USD/t- 681 zł/t).
Wykres 4


Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5


Kukurydza Matif, kontrakt czerwcowy- cena wzrosła o 0,30 proc. (165,50 euro/t- 664 zł/t).
Wykres 6

Notowania czerwcowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7


Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie zdecydowanie króluje tren długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Najbliższy techniczny opór, mogący powstrzymać wzrosty cen znajduje się na poziomem 215 euro.

Kukurydza CBOT, kontrakt majowy- cena wzrosła o 0,67 proc. (148,03 USD/t- 559 zł/t).
Wykres 9


Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10
Podobał się artykuł? Podziel się!