W środę na światowych giełdach notowania kontraktów zbożowych przebiegały dość spokojnie, a na zamknięciu sesji zmiany cen były niewielkie w stosunku do dnia poprzedniego. Po trzech z rzędu sesjach wzrostowych, wczoraj tę tendencję utrzymała jedynie pszenica w Chicago i kukurydza na Matif. Pszenica w Paryżu i kukurydza na CBoT nieznacznie potaniały. Była to typowa sesja remisowa, jednak w ważnym momencie rynkowym. Ceny amerykańskich zbóż zbliżyły się do poziomów oporu i najwyraźniej większość uczestników rynku zastanawia się czy dojdzie do ich przełamania i kontynuacji ostatnich wzrostów notowań, czy też ceny z powrotem zaczną spadać w kierunku niedawnych wieloletnich dołków cenowych.

Pszenica Matif, kontrakt grudniowy- cena spadła o 0,31 proc. (161,50 euro/t- 695 zł/t).
Wykres 1.


Notowania grudniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 0,43 proc. (149,82 USD/t- 578 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt listopadowy- cena wzrosła o 0,15 proc. (162,00 euro/t- 697 zł/t).
Wykres 6


Notowania listopadowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt grudniowy- cena spadła o 0,15 proc. (133,25 USD/t- 517 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!