Notowania zbóż na paryskiej giełdzie zakończyły się niewielkim wzrostem. Pszenica podrożała o 0,2 proc. do 166,75 euro/t. Cena kukurydzy-po sześciu z rzędu spadkach- wzrosła wczoraj o 0,2 proc. do 162,25 euro/t.

Notowania zbóż amerykańskich początkowo znacznie zyskiwały na wartości po nienajlepszych danych opublikowanych dzień wcześniej (pogorszenie kondycji plantacji pszenicy i znacznie gorsza kondycja zasiewów kukurydzy w stosunku do ub.r.). Ostatecznie jednak pszenica na CBoT symbolicznie potaniała o 0,1 proc. do 157,72 USD/t. Kukurydza utrzymała większość wzrostowych zdobyczy z początku dnia i ostatecznie zamknęła się na poziomie o 1,4 proc. wyższym niż dzień wcześniej (146,45 USD/t).

Pszenica Matif, kontrakt wrześniowy- cena wzrosła o 0,15 proc. (166,75 euro/t- 698 zł/t).
Wykres 1.


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt lipcowy- cena spadła o 0,06 proc. (157,72 USD/t- 589 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt czerwcowy- cena wzrosła o 0,15 proc. (162,25 euro/t- 677 zł/t).
Wykres 6


Notowania czerwcowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt lipcowy- cena wzrosła o 1,36 proc. (146,45 USD/t- 547 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!