Po długim weekendzie, wczoraj powróciły notowania zbóż na giełdzie w Chicago. Nastroje inwestorów były mieszane. Kilka dziesiątych proc. zyskiwała kukurydza, która ostatecznie zamknęła dzień wzrostem cen o 0,3 proc. Z kolei pszenica cały dzień notowana była na minusie, spadając na koniec sesji o 1,1 proc. do 160,2 USD/t.

Notowania pszenicy na Matif zachowywały się znacznie lepiej. W trakcie dnia cena lekko rosła, by na koniec sesji zamknąć się na poziomie poniedziałkowym. Natomiast cena kukurydzy cały czas zyskiwała ostatecznie kończąc dzień wzrostem o 0,3 proc. do 171,75 euro/t.

Zboża (podobnie jak oleiste) w ostatnich dniach przechodzą fazę korekty po wcześniejszych wzrostach cen, które zaowocowały wyznaczeniem wielomiesięcznych szczytów notowań.

Pszenica Matif, kontrakt marcowy- cena nie zmieniła się (171,00 euro/t- 738 zł/t).
Wykres 1.


Notowania marcowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt marcowy- cena spadła o 1,13 proc. (160,20 USD/t- 656 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt marcowy- cena wzrosła o 0,29 proc. (171,75 euro/t- 741 zł/t).
Wykres 6


Notowania marcowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt marcowy- cena wzrosła o 0,27 proc. (145,37 USD/t- 595 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!