Światowe rynki zbóż są generalnie zdecydowane co do kierunku zmian cen w krótkim terminie. Spadki notowań trwają od około dwóch miesięcy, ale pojawiają się pierwsze symptomy wyhamowania tendencji. Widoczne jest wyhamowanie spadków na pszenicy na giełdzie w Paryżu. Nadal zła jest sytuacja na kukurydzy po obu stronach Atlantyku, ale w przypadku kukurydzy żniwa są przed nami. Wczoraj kukurydza na CBOT wyznaczyła najniższy poziom notowań od roku.

Pszenica MATIF, kontrakt wrześniowy - cena wzrosła o 1,64 proc. (154,50 euro/t- 658 zł/t).
Wykres 1.


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt wrześniowy - cena wzrosła o 0,19 proc. (148,26 USD/t- 529 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt listopadowy - cena wzrosła o 0,32 proc. (158,25 euro/t- 674 zł/t).
Wykres 6


Notowania listopadowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt wrześniowy- cena spadła o 1,20 proc. (129,72 USD/t- 463 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!