Czwartkowe notowania kontraktów zbożowych na światowych giełdach w większości były spadkowe. Najbardziej ucierpiała pszenica po obu stronach Atlantyku. W Chicago był to drugi z rzędu znaczy spadek notowań. Powodem spadku ceny były optymistyczne prognozy pogody na kwiecień- spodziewane deszcze i brak zagrożeń mrozowych w nadchodzący weekend.

Wczoraj jako jedyna podrożała amerykańska kukurydza. W tym przypadku wsparciem dla co prawda niewielkiego wzrostu ceny była drożejąca drugi dzień z rzędu ropa na światowych giełdach i dobre dane eksportowe. Tygodniowe zamówienia wyniosły 1,288 mln t podczas gdy rynek oczekiwał eksportu w granicach 0,7-1,1 mln t.

Słabsze były tygodniowe dane dla amerykańskiej pszenicy, ale mieściły się w przedziale oczekiwań analityków. Zamówienia eksportowe wyniosły 372 tys. t wobec przewidywanych 250- 450 tys. t.

Pszenica Matif, kontrakt majowy- cena spadła o 2,23 proc. (153,50 euro/t- 660 zł/t).
Wykres 1


Notowania majowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt majowy- cena spadła o 1,75 proc. (169,94 USD/t- 646 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt czerwcowy- cena spadła o 0,81 proc. (153,50 euro/t- 660 zł/t).
Wykres 6


Notowania czerwcowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt majowy- cena wzrosła o 0,07 proc. (145,07 USD/t- 552 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!