W ubiegłym tygodniu od środy do piątku rosła cena pszenicy na paryskiej giełdzie. W piątek zwyżka wyniosła 0,8 proc. do 155,25 euro/t, ale w ujęciu tygodniowym notowania spadły o 0,3 proc. za sprawą silnej zniżki na początku tygodnia. Pszenica na giełdzie w Chicago podrożała w ostatni dzień tygodnia o jedyne 0,1 proc., a przez tydzień straciła 1,6 proc.

Kukurydza na paryskiej giełdzie podrożała w piątek o 0,2 proc. do 159,75 euro/t, jednak w ujęciu tygodniowym potaniała o 0,6 proc. Najsłabiej zachowały się notowania kukurydzy na giełdzie w Chicago. Cena w piątek spadła o 1,0 proc., a przez ostatni tydzień obniżyła się o 3,8 proc.

Pszenica MATIF, kontrakt wrześniowy - cena wzrosła o 0,81 proc. (155,25 euro/t -  661 zł/t).
Wykres 1.


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt wrześniowy - cena wzrosła o 0,12 proc. (150,46 USD/t- 543 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt listopadowy - cena wzrosła o 0,16 proc. (159,75 euro/t- 681 zł/t).
Wykres 6


Notowania listopadowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt wrześniowy - cena spadła o 0,95 proc. (133,36 USD/t- 482 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!