PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Niemcy: Lęk przed ptasią grypą

Niemcy: Lęk przed ptasią grypą W Niemczech od pół roku nie było przypadków ptasiej grypy. Niemniej jednak hodowcy drobiu są wzywani do zachowania ostrożności (Fot.pixabay.com)

Autor: JK

Dodano: 07-11-2017 11:16

Tagi:

W Niemczech od pół roku nie było przypadków ptasiej grypy. Niemniej jednak hodowcy drobiu są wzywani do zachowania ostrożności.Według departamentu rolnictwa Szlezwik-Holsztynu w Kilonii, obowiązuje zakaz zapobiegania importowi i przemieszczaniu drobiu z krajów i regionów, w których wykryto chorobę.

Ponadto w przypadku większych gospodarstw aktualne są ścisłe zasady higieny. Jednocześnie w przypadku drobiu domowego i dzikiego ptactwa organy przeprowadzają ciągłe monitorowanie, w tym badanie próbek.

W odniesieniu do mniejszych gospodarstw i gospodarstw hobbystycznych ministerstwo zaleca pojenie zwierząt i wyłącznie wodą wodociągową i nieudzielanie dostępu do miejsc żerowania i pojenia dzikim ptakom. Żywność, śmieci i sprzęt nie powinny być również izolowane od dostępu żywych ptaków.

Nowo pozyskane zwierzęta są początkowo poddawane kwarantannie. Właścicielom ferm zaleca się nosić robocze ubranie, które musi być regularnie prane w temperaturze powyżej 60 ° C.

Zalecenia dotyczące ochrony zwierząt podsumowano w ulotce, która jest wysyłana do hodowców drobiu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • rolnik 2017-11-07 12:34:31
    Szkoda że dziki nie latają!
  • Warszawiak 2017-11-07 11:52:09
    I mamy odpowiedź czemu Jarosław nie może zostać premierem
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.94.253
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!