PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Niemcy: Stosowanie tłuszczu zwierzęcego w żywieniu przeżuwaczy będzie dozwolone

Niemcy: Stosowanie tłuszczu zwierzęcego w żywieniu przeżuwaczy będzie dozwolone Bundestag: W praktyce w Niemczech w ciągu pięciu lat przestaną być hodowane zwierzęta na futro (Fot Ł.Głuchowski)

W ubiegłym tygodniu Bundestag dokonał zmian w prawie paszowym i dotyczącym ochrony zwierząt.W prowadzono zakaz uboju zwierząt w wysokiej ciąży, czyli od ostatniego trymestru. Zakaz ten nie dotyczy owiec i kóz. Dozwolone będą nadal uboje w związku z kontrolą chorób u zwierząt i ze względów sanitarnych.

Wprowadzono także faktyczny zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Niektóre fermy otrzymają tylko czasowe zezwolenie na działalność. W praktyce w Niemczech w ciągu pięciu lat przestaną być hodowane zwierzęta na futro.

Wprowadzony ze względu na przypadki gąbczastej encefalopatii (BSE) zakaz żywienia przeżuwaczy paszami z udziałem tłuszczów zwierzęcych ma być uchylony.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • Julita 2017-12-17 14:36:33
  W praktyce w Niemczech w ciągu pięciu lat przestaną być hodowane zwierzęta na futro, bo niemieckie i holenderskie słupy niszczą polskie środowisko przeniesionymi hodowlami norek. Do Polski są sprowadzane również pozostałości poubojowe na karmę dla zwierząt futerkowych a ich odchody wyrzucane są na nasze pola. Stop antypolskiej polityce - trzeba zamknąć hodowle zwierząt futerkowych mięsożernych!
 • Ja 2017-05-28 08:35:28
  Uff, będzie można dać krowie chleb ze smalcem. Niech w końcu posmakuje życia!
 • TomekJ 2017-05-23 20:05:51
  To teraz UE szybciutko musi dostosować swoje przepisy do niemieckich :)
 • rolawet 2017-05-23 19:05:12
  Podawanie tłuszczu przeżuwaczom,zwłaszcza krowom mlecznym to idiotyzm, świadczący o braku znajomości metabolizmu tej grupy zwierząt.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!