Niewiele się działo podczas notowań kontraktów na oleiste na światowych giełdach. Ceny nieznacznie się zmieniły. Rzepak na Matif podrożał o symboliczne 0,1 proc. do 367,0 euro/t, natomiast na giełdzie w Winnipeg canola zyskała 0,3 proc. do 493,1 CAD/t. W ostatnim czasie na rzepaku europejskim i kanadyjskim brak jest wyraźnego trendu. Po „odbiciu” notowań od czerwcowych dołków obecnie dominuje trend boczny.

Dalszym wzrostom cen przeszkadzają trwające w USA zbiory soi, które zanoszą się na rekordowe. Notowania amerykańskiej soi przebiegają w ostatnim okresie dość podobnie do notowań rzepaków. Po wyznaczeniu w czerwcu ponad rocznego minimum cenowego notowania wzrosły, ale ostatnio przebywają w trendzie bocznym. Wczoraj cena cena spadła o 0,2 proc. do 350,99 USD/t.

Rzepak Matif, kontrakt listopadowy- cena wzrosła o 0,07 proc. (367,00 euro/t- 1582 zł/t).

Notowania listopadowych kontraktów terminowych na rzepak wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na rzepak notowanych na Matif dominuje długoterminowy trend wzrostowy, średnioterminowy jest spadkowy i krótkoterminowy spadkowy.

Soja CBOT, kontrakt listopadowy- cena spadła o 0,21 proc. (350,99 USD/t- 1289 zł/t).

Na giełdzie w Chicago na soi dominuje trend spadkowy- długoterminowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.

Canola WCE, kontrakt listopadowy- cena wzrosła o 0,33 proc. (493,10 CAD/t- 1446 zł/t).

W Winnipeg na canoli dominuje długoterminowy trend wzrostowy, średnioterminowy wzrostowy i krótkoterminowy spadkowy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!