Początek nowego tygodnia notowań zbóż na światowych giełdach rozpoczął się od spadku cen większości kontraktów. Ponad półprocentowe umocnienie się dolara amerykańskiego do euro sprawiło, że notowania zbóż na giełdzie w Paryżu wypadły znacznie lepiej niż za oceanem. Pszenica na Matif nie zmieniła ceny w stosunku do piątkowego zamknięcia i kosztowała 161,0 euro/t, natomiast na giełdzie w Chicago potaniała o 0,7 proc. do 157,17 USD/t. Notowania kukurydzy ww Paryżu obniżyły się o 0,3 proc. do 158,75 euro/t, a na giełdzie w Chicago cena spadła o 1,1 proc. do 136,71 USD/t.

Pszenica Matif, kontrakt marcowy- cena nie zmieniła się (161,00 euro/t- 671 zł/t).
Wykres 1.


Notowania marcowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt marcowy- cena spadła o 0,75 proc. (157,17 USD/t- 546 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt marcowy- cena spadła o 0,31 proc. (158,75 euro/t- 661 zł/t).
Wykres 6


Notowania styczniowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt marcowy- cena spadła o 1,14 proc. (136,71 USD/t- 475 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!