Pod nieobecność notowań zbóż w USA w poniedziałek (Święto- Dzień Prezydentów) notowania na giełdzie w Paryżu przebiegały w spokojnych nastrojach. Zmiany cen nie były zbyt wielkie i nie wiele wniosły nowego w ogólny obraz rynku.

Pszenica Matif, kontrakt marcowy- wczoraj notowania spadły o 0,13 proc. (198,25 euro/t- 822 zł/t).
Wykres 1

Notowania marcowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Cena kontraktów majowych nie zmieniła się, listopadowe potaniały o 0,13 proc. i kosztowały 195,50 i 187,75 euro/t.

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie nadal dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, a krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Najbliższe techniczne opory do pokonania na wykresie kontynuacyjnym paryskiej pszenicy znajduje się w okolicach 230 euro/t.

Kukurydza Matif, kontrakt marcowy- wczoraj cena wzrosła o 0,58 proc. (173,25 euro/t- 718 zł/t).
Wykres 6

Notowania marcowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Kontrakty czerwcowe kukurydzy podniosły się o 0,71 proc., sierpniowe podrożały o 0,98 proc. i kosztowały 177,75 i 180,75 euro/t.

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie zdecydowanie króluje tren długoterminowy spadkowy, zarówno średnioterminowy jak i krótkoterminowy są wzrostowe.
Wykres 8

Najbliższy techniczny opór, mogący powstrzymać wzrosty cen znajduje się na poziomem 215 euro.  Najbliższe wsparcie występuje tuż nad poziomem 160 euro.
Podobał się artykuł? Podziel się!