Wczorajsze notowania zbóż za oceanem zakończyły się w mieszanych nastrojach. Początkowo zarówno pszenica jak i kukurydza (po trzech dniach wzrostu cen) traciły na wartości. Jednak im było bliżej końca sesji notowań ceny odrabiały straty. Ostatecznie kukurydza zakończyła dzień na niewielkim plusie, a pszenica na minusie.

Tymczasem zboża na giełdzie w Paryżu już dziewiątą sesję z rzędu zakończyły wzrostem ceny. Pszenica zbliżyła się do granicy 170 euro/t i jest najdroższa od 25 lipca br. Od 9 listopada (ostatni dzień w którym cena spadła) notowania zyskały 5,3 proc. W tym czasie skromniejszy wzrost odnotowała kukurydza, której cena wzrosła o 2,8 proc.

Pszenica MATIF, kontrakt grudniowy - cena wzrosła o 0,59 proc. (169,25 euro/t- 748 zł/t).
Wykres 1.


Notowania grudniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt grudniowy - cena spadła o 0,73 proc. (149,64 USD/t- 621 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt styczniowy - cena wzrosła o 0,30 proc. (166,25 euro/t- 735 zł/t).
Wykres 6


Notowania styczniowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 0,36 proc. (138,18 USD/t- 574 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!