PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Odbicie od dna

Ceny zbóż sięgnęły dna i powoli zaczynają ruszać w górę. Podobnie jest zresztą na całym rynku surowcowym, który od początku stycznia zniżkował. Teraz jest szansa na odbicie, co mają potwierdzić informacje płynące zza Oceanu.Co roku, w lutym Amerykanie publikują raport odnośnie środków budżetowych przeznaczonych na rolnictwo , a także na temat areału i zasiewów ziarna. Prawdopodobnie w czwartek będą już znane najnowsze wyliczenia.

Jak na razie znane są wstępne szacunki. Według nich, zasiewy ziarna soi a także zbóż będą mniejsze niż w ubiegłym sezonie. Rynek zdyskontował już te wiadomości, dlatego w ostatnich dniach mamy do czynienia z odbiciem.

Nie inaczej jest z soją. I to mimo zapowiedzi rekordowych zbiorów. Brazylia rozpoczęła żniwa. 25% ziarna soi już zebrano. Najpóźniej za dwa tygodnie zbiory zacznie tez Argentyna.

Ale światowy popyt na to ziarno wciąż jest bardzo duży i mimo rekordowych zbiorów, trudny do zaspokojenia. Sami Chińczycy sprowadzają co roku ponad 40 milionów ton soi. To tyle, ile wynosi cała produkcja tego ziarna w Argentynie.

Tak więc raczej nie należy oczekiwać spektakularnych obniżek. A całe zbiory, choć większe, będą wyższe od ubiegłorocznych o ¼. To nie wystarczy na trwałe odwrócenie tendencji.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!