PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Prezes BASF Polska: bardzo poważnie traktujemy polski rynek

wnp.pl

Autor: wnp.pl/Dariusz Malinowski

Dodano: 02-08-2012 15:47

Tagi:

Od niedawna szefem BASF Polska jest dr Dirk Elvermann. Prezes polskiego oddziału chemicznego potentata mówi portalowi wnp.pl o strategii firmy, sytuacji na rynku i planach inwestycyjnych.- Naszą strategię w Polsce można podsumować w dwóch słowach: zyskowny wzrost. Nasze obroty w Polsce wyniosły w 2009 - 415 milionów, w 2010 r. było to 528, w ubiegły roku - 685 milionów euro.

Nie udzielamy informacji o wysokości obrotów w trakcie roku budżetowego, mogę jednak powiedzieć, że Polska jest dla BASF w Europie Środkowej jednym z najważniejszych rynków.

Nasza działalność w 2012 roku rozwija się jak dotąd zadowalająco. Naszym głównym celem jest takie ustawienie naszej działalności, aby stworzyć silną podstawę dla dynamicznego wzrostu w następnych 4-6 latach. Celem długoterminowym jest wypracowanie w Polsce jeszcze w tym dziesięcioleciu obrotów w wysokości miliarda euro.


Co sprzyja poprawie wyników ?

- W porównaniu z innymi krajami wyniki ekonomiczno-finansowe dają powody do optymizmu. Bardzo solidnie wyglądają na przykład wyniki w segmencie produktów agrochemicznych i kosmetycznych.

Z uwagą przyglądamy się rozwojowi sytuacji w branży motoryzacyjnej i budowlanej. Coraz bardziej koncentrujemy się w naszej działalności na produktach wspierających zrównoważony rozwój.

Czytaj więcej na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!