PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Producenci mleka protestowali w Wiedniu

Producenci mleka protestowali w Wiedniu Austriaccy producenci mleka wzywają do zmniejszenia ilości produkowanego mleka poprzez wspólne inicjatywy producentów i przetwórców mleka (Fot. pixabay.com)

Autor: JK

Dodano: 01-04-2016 10:23

Tagi:

W czwartek w Wiedniu protestowali producenci mleka, którzy przyjechali do miasta traktorami. Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na trudną sytuację na rynku mleka.Według austriackich producentów, otrzymują ono obecnie za mleko około 27 eurocentów za kg, ale aby mogli przetrwać powinno to być 47 eurocentów za kg.

Austriaccy rolnicy oskarżają UE o złą politykę dotyczącą rynku mleka, która powoduje celową nadprodukcję w krajach członkowskich. Krowy w dużych krajach UE żywione są soją GMO pochodzącą z Ameryki Południowej, co powoduje nadprodukcję mleka.

IG-Milch stowarzyszenie austriackich producentów bydła wzywało do zmniejszenia ilości produkowanego mleka poprzez wspólne inicjatywy producentów i przetwórców mleka.

Protestowano także przeciw wsparciu eksportu, gdyż według rolników subsydia eksportowe i prywatne składowanie niszczą rynki UE oraz rynki zagraniczne. Ich zdaniem, UE nie powinna finansować już inwestycji powodujących dalsze zwiększenie produkcji mleka.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!