Najlepiej wypadły notowania kukurydzy na Matif, która w ujęciu tygodniowym zyskała 2,2 proc. i w piątek kosztowała 154,25 euro/t- najwięcej od dwóch tygodni. Najmniej zdecydowani byli inwestorzy na pszenicy notowanej na paryskiej giełdzie. W minionym tygodniu cena trzy razy wzrosła i dwa razy spadła, a w efekcie w ujęciu tygodniowym nie zmieniła się i wyniosła 160,5 euro/t.

Wzrostem cen zakończyły tydzień amerykańskie zboża. Pszenica na CBoT, co prawda w piątek potaniała, ale w ujęciu tygodniowym zyskała 1,6 proc. i kosztowała 156,07 USD/t- wyznaczając w czwartek najwyższą cenę od połowy listopada (wykres kontynuacyjny). Kukurydza w Chicago drożała przez ostatnie cztery dni osiągając w piątek najwyższą cenę od trzeciej dekady października. W ujęciu tygodniowym podrożała o 1,3 proc. i kosztowała 138,58 USD/t.

Pszenica Matif, kontrakt marcowy- cena wzrosła o 0,16 proc. (160,50 euro/t- 673 zł/t).
Wykres 1.


Notowania marcowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt marcowy- cena spadła o 0,53 proc. (156,07 USD/t- 552 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt styczniowy- cena wzrosła o 0,65 proc. (154,25 euro/t- 647 zł/t).
Wykres 6


Notowania styczniowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt marcowy- cena wzrosła o 0,21 proc. (138,58 USD/t- 490 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!