Początek nowego tygodnia notowań kontraktów zbożowych na światowych giełdach przyniósł uspokojenie nastrojów po ubiegłotygodniowych zawirowaniach. Podrożała większość kontraktów po kilka dziesiątych proc. Z ogólnej tendencji rynkowej wyłamała się jedynie amerykańska pszenica notowana na giełdzie w Chicago, Jej cena spadła blisko 2 proc. i osiągnęła najniższą wartość od czterech miesięcy, a do wieloletniego dołka wyznaczonego 1 marca brakuje już zaledwie 3 USD/t.

Dzisiaj wczesnym popołudniem pszenica w Chicago zyskuje 0,3 proc., a kukurydza blisko 2 proc. Na giełdzie w Paryżu pszenica traci 0,3 proc., a kukurydza zyskuje blisko 1 proc.

Pszenica MATIF, kontrakt wrześniowy - cena wzrosła o 0,47 proc. (161,00 euro/t- 716 zł/t).
Wykres 1


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt lipcowy - cena spadła o 1,76 proc. (164,15 USD/t- 661 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt sierpniowy - cena wzrosła o 0,43 proc. (176,00 euro/t- 783 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowe kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt lipcowy - cena wzrosła o 0,20 proc. (151,67 USD/t- 611 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!