Wczorajsze notowania kontraktów zbożowych na światowych giełdach w większości zakończyły się wzrostem cen. Potaniała jedynie amerykańska kukurydza o symboliczne 0,2 proc. Z kolei niewielki, ale wzrost ceny pszenicy za oceanem pozwolił na wyznaczenie nowego szczytu notowań (najwyższa cena od końca czerwca 2016 r.), jednak cena nie pokonała granicy 160 USD/t i na zamknięciu notowań wyniosła 159,65 USD/t.

Zboża na Matif również drożały. Najwięcej zyskała pszenica- wzrost o 1 euro oznacza powrót do poziomu 170 euro/t., co bardzo poprawiło sytuację pod względem analizy technicznej wykresu. Natomiast kukurydza podrożała o 0,1 proc. i umocniła się tuż ponad poziomem 170 euro/t.

Pszenica Matif, kontrakt marcowy- cena wzrosła o 0,59 proc. (170,00 euro/t- 732 zł/t).
Wykres 1.


Notowania marcowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt marcowy- cena wzrosła o 0,17 proc. (159,65 USD/t- 636 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt marcowy- cena wzrosła o 0,15 proc. (170,25 euro/t- 734 zł/t).
Wykres 6


Notowania marcowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt marcowy- cena spadła o 0,20 proc. (144,68 USD/t- 576 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!