Po poniedziałkowej blisko 2 proc. przecenie, we wtorek pszenica na Matif odzyskała większość strat z poprzedniego dnia. Dla odmiany kontrakty zbożowe w Chicago wyraźnie potaniały, ale trzeba pamiętać, że poniedziałkowa początkowa przecena 0 2-3 proc. ostatecznie zakończyła się blisko jednoprocentowymi wzrostami notowań. Od poniedziałku trwa zawirowanie na światowych rynkach akcji i surowców. Wszystko za sprawą sytuacji w Chinach. Dramatyczne spadki cen akcji w tym kraju w poniedziałek pociągnęły za sobą wyprzedaż akcji i surowców na światowych giełdach. Silnie taniała m.in. ropa i miedź. Nie ominęło to również rynku surowców rolnych.

Pszenica Matif, kontrakt wrześniowy- cena wzrosła o 1,22 proc. (165,50 euro/t- 700 zł/t).
Wykres 1


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt wrześniowy- cena spadła o 1,64 proc. (181,88 USD/t- 666 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest boczny, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt listopadowy- cena wzrosła o 0,15 proc. (172,25 euro/t- 729 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt wrześniowy- cena spadła o 0,88 proc. (143,89 USD/t- 527 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!